Ahşap Pencere

Ahşap Pencere Modelleri

Ahşap Pencere modellerimizi yukarıda yer alan galeriden inceleyerek istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Ahşap pencereler isteğe göre farklı ölçülerde olabilmektedir. Yukarıda yer alan modellerden çok daha farklı pencere modellerini siz değerli müşterilerimizin isteklerine göre yapmaktayız. Ahşap pencere modellerimizi üretirken isteğe göre hem yalıtım amaçlı hem de kullanışlı olması bakımından ahşap pencerelerimizi fitilli olarak üretebilmekteyiz. Fitilli ahşap pencereler soğuk ve yağmur geçirgenliğini en aza indirmektedir. Ahşap pencere modelinizi bizlere bildirirken çizim (dwg vb. formatlarda) olarak gönderebilirsiniz. Ahşap pencere çizimlerinden üretim daha net ve kolay olmaktadır. Sizde istediğiniz pencere modelini seçerek bizlere ulaşabilirsiniz.

Ahşap Pencere Fiyatları

Ahşap pencere fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Ahşap pencere fiyatlarına etki eden ilk faktör diğer ürünlerimizde olduğu gibi ağaç türüdür. Genellikle ahşap pencere üretimi yaparken çam ağacı kullanılmaktadır. Hem dayanıklı hem de fiyat bakımından diğerlerine göre daha uygun olması bakımından ahşap pencere üretiminde büyük oranda kullanım görmektedir. Pencere fiyatlarına etki eden diğer faktörlerden bir diğeri de ahşap pencere boyasıdır. Ahşap pencerelerde genellikle boya olarak vernik tercih edilmektedir. Pencerenin takılacağı bölgeye göre yağmurdan, deniz suyundan koruyacak ahşap koruyucu pencere boyaları kullanılmaktadır. Ahşap pencerelere takılan fitil, kulp, menteşe vb. gibi diğer aksesuarlarda fiyat değişiminde etkili olmaktadır.

Ahşap Pencere Bakımı

Ahşap Pencere bakımı konusunda ürün olarak kullanıcı dostudur. Ahşap pencereler evin dış cephesinde kullanılmasından dolayı aşınmaya çok elverişlidir. Ahşap pencereler güneş ışınları, sıcaklık değişimleri, yağmur ve kar gibi birçok etkiye maruz kalmaktadır. Bu etkilerden dolayı aşınan ahşap pencereler bakım istemektedir. Ahşap pencere bakımı yapılırken pencere yüzeyine uygulanan boya kazınarak tekrar koruma boyası uygulanmaktadır. Ahşap pencerenin yukarıda saydığımız etkilerden çürümesi durumunda ahşabın çürüyen kısmı pencereden çıkarılır ve yerine yenisi eklenerek tamiri yapılır. Tamir sonrası eski görünümüne kavuşan ahşap pencereyi uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. Ahşabın artısı olarak bakım konusu her zaman onu tercih sebebi yapmaktadır.