Tosya Kapı Üretimi

Tosya Kapı

Tosya kapı üretimi, ülkemizde şüphesiz ki kapı denildiğinde akla ilk gelen bölge olarak bu konuda başı çekmektedir. Çevresini saran çam ormanları ve buralardan elde edilen yerli çam kerestesi kullanılarak oldukça kaliteli ahşap kapılar ortaya çıkarılmaktadır. Bizimde içerisinde yer aldığımız Tosya kapı üretici firmaları kapı üretimine ara vermeden devam etmektedir. Tosya, kapı konusunda birçok kapı tipini üretmektedir. Örneğin; ahşap kapılar yanında mdf kapılar, pvc kapılar, panel kapılar, kaplama kapılar, amerikan panel kapılar, masif kapılar, lamine kapılar gibi birçok kapı tipi üretimi Tosya’da kapı üreticileri tarafından yapılmaktadır. Tosya’da kapı üretiminin bu kadar fazla olması doğal olarak Ahşap kapı fiyatları konusunda da belirleyici bölgenin Tosya ve Tosya’daki kapı üreticileri olmaktadır.

Ahşap Kapı

Tosya özellikle ahşap kapı konusunda oldukça yoğun ve sayı olarak fazla üretim yapmaktadır. Ülkemizde son yıllarda ahşap kapılar fazla tercih edilmese de gerek işçiliği gerek dayanıklılığı gerek görsellik konusunda oldukça iddialıdır ahşap kapılar. Bizimde Fadıralı Ahşap olarak üretimini yaptığımız kapılar tip olarak iç kapılar, dış kapılar, oda kapıları, cami kapıları gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak ürettiğimiz kapılar özellikle son yıllarda ahşap kapılar olmaktadır. İsteğe göre birçok kapı türünü üretmekteyiz. Ahşap kapılar içerisinde en çok tercih edilen kapılar kapalı ahşap oda kapıları, kapalı ahşap dış kapılar, camlı ahşap oda kapıları gibi modeller olmaktadır. Ev dekorasyonundan sonra ahşap kapı konusunda en çok üretim yaptığımız diğer bir alan ise ahşap cami mobilyaları olmaktadır. Camiler için oldukça işçilikli ahşap kapılar tercih edilmektedir. Ürettiğimiz ahşap kapıların üzerine isteğe göre birçok el oyması veya cnc motifleri işlemekteyiz. Bu kapılar üretilirken eskitme dediğimiz boya tipleri kullanılarak kapılara eski ahşap kapı görüntüsünü verebilmekteyiz. İsteğe göre kapılar üzerine parlak, mat gibi farklı cila seçeneklerini yapabilmekteyiz. Kapılar üzerine el oyması sanatımızı da icra etmekteyiz. Ürettiğimiz ahşap kapılara oyma motifleri ve eskitme boyalar işlendikten sonra kapıların sanatsal değeri de oldukça artmaktadır.

Tosya Kapı Fiyatları

Tüm bu işlemler sonrasında kapıların aksesuarları ahşap kapının modeline ve boyasına uygun olarak seçilmektedir. Aksesuar işlemi de tamamlandıktan sonra yapılan işlemlerin tamamı dikkate alınarak ahşap kapıların fiyatları belirlenmektedir. Kapı fiyatları belirlenirken sadece yaptığımız işlemler değil ahşap kapının kerestesinin ağacının cinside en büyük faktörü oynamaktadır. Diğer kapılara nazaran ahşap kapılara vermiş olduğunuz parayı hak etmektedir. Ömür boyu kullanım ve kalite farkıyla Fadıralı Ahşap olarak tüm ahşap ürünlerimizde müşterilerimize kolaylıklar sağlıyoruz ve onları firmamızdan mutlu olarak uğurlamak istiyoruz. Kaliteli ahşap kapının farkını siz de yaşamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tosya Kapı Çeşitleri

[ux_products type=”masonry” cat=”67″ products=”20″]

Yorum yapın